9.1.2009

Od 20:30
Vstupné 200,- CZK

CITRON + předkapela DELIQENT

CITRON

www.citron-group.cz

Kapela pochází z Ostravy. Vznikla v roce 1981 a jejich žánr je hard rock. Sestavení kapely ja následující: Radim Pařízek - leader, drums, Stanislav Hranický - vocal, Jaroslav Bartoň - guitar, Václav Vlasák - bass, Libor Kozelský - guitar.
Historie CITRONU je opravdu velmi pestrá a lze ji rozdělit do několika etap. Nejdůležitější jsou však dvě základní epochy. První kratší érou je období blues rockového CITRÓNU (tenkrát psáno s dlouhým „ó“) v letech 1976 – 1982, kdy kapelu vedl baskytarista Petr Michalík a druhá éra je v podstatě dnešní hardrockový CITRON, který vede Radim Pařízek od roku 1981 po současnost.

DELIQENT - PŘEDKAPELA

http://deliqent.yo.cz/

Skupina DELIQENT vznikla 1. listopadu 1998 na troskách skupiny Bez důvodu. Tyto trosky (zpěvák Patrik Dušek, basák Pavel Sieger a bubeník Lukáš Janů) si k sobě na inzerát obstaraly kytaristy Richarda Hoffmana a Davida Prunera a začaly pracovat na repertoáru složeném převážně z vlastních písní s původními, českými texty. Domovskou oblastí skupiny byla od počátku oblast Praha-Západ s hlavním bodem obcí Všenory. Díky intenzivním (mnohdy až šestihodinovým) zkouškám mohla kapela odehrát svůj první koncert již 23.3.1999 v restauraci Na Slamníku v pražských Dejvicích. Jedinou skvrnou na celém večeru byl skutek zvukaře, kterýžto po třetí písni pravil: "Moje žena je nemocná a navíc se ten kravál nedá poslouchat, jdu do pí** ..." A jak řekl, také učinil. Ale začátky bývají těžké. Dalším významným datem v historii souboru je 29.9.1999, kdy se kapela odebrala do studia SOLISKO, kde za asistence Vláďi Dvořáka a Miloše Rábla natočila svůj první demáč, a to hned s deseti kousky. O rok později přibyl ještě další počin, tentokrát pětipísňový. Nadějně odstartovanou kariéru skupiny bohužel nepříjemně poznamenaly odchody a příchody (ty méně) kytaristů. Dodnes se jich vystřídalo již 8, přičemž kapela vystupovala někdy ve čtyřech, jindy v pěti, podle toho, jak se to zrovna semlelo. Vtipálek Vláďa Dvořák komentoval neustálé šachy slovy: "Vy je snad mlátíte!", což se ovšem zatím nepotvrdilo. Nejtěžším otřesem prošla kapela v srpnu 2002, kdy oznámil odchod zakládající člen Pavel Sieger. O několik dní později dostal po neuvěřitelně hrůzném výkonu padáka kytarista Přemek Jirout. Kapela narychlo dotočila rozdělanou demo nahrávku, všechny kytarové party obstaral druhý kytarista Honza Císař. Šťastnou náhodou se kapele podařilo za Pavla najít plnohodnotnou náhradu, když se na inzerát ozval basák Dan Tuček, který navíc přinesl zvukové obohacení v podobě šestistrunné basy. První rok s Danem proběhl za dosti hojného koncertování, kapela si mj. zahrála i na festivalu Barvy Léta 2003 a také na několika koncertech jako předkapela legendárního Turba, z nichž největší se odehrál v listopadu 2003 ve sportovní hale v Českých Budějovicích ještě se skotskými Nazareth. Koncertní prázdno, které vzniklo po zmíněném vystoupení s Nazareth a po koncertě na oslavu pátého výročí uskupení se kapela rozhodla věnovat přípravě na natáčení první regulerní nahrávky. Do poslední chvíle nebylo jasné, jak a zda celá akce proběhne, ale nakonec se za vydatného přispění sponzorů natáčelo kde jinde než opět v Solisku a to v únoru a březnu 2004. Vydavatelství Puky Records dodalo vylisovanou nahrávku těsně před křtem desky, který se uskutečnil 17.4.2004 před očima více než 250 posluchačů a který nakonec i přes veškeré obavy dopadl nad očekávání dobře. Nahrávka "Křídla" obsahuje dvanáct skladeb a její stylové rozpětí je na střence mezi popem a tvrdým rockem. Po personálních změnách a ponorkách nyní kapela vystupuje ve složení:
zpěv:    Patrik Dušek
Bicí:     Lukáš Janů
Basa:   Tomáš Spěvák
Kytara: Ujo Majo

 
 
Lidový Dům na Facebooku